Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Św. Józef

Święty Józef
Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Czytaj więcej

Adoracja

Odpocznij przy Mnie
Adoracja Najświętszego Sakramentu

Czytaj więcej

Poniedziałek, 14 października 2019 roku        

60-latka pełna życia

Świętowanie 60. rocznicy erygowania tej bielskiej parafii przybrało różnorodne formy. Zaangażowały się w nie wszystkie grupy i pokolenia parafian.
Rozpoczęli od radosnego festynu w sobotę, wydali jubileuszową publikację ze wspomnieniami, wsparli renowację dziedzińca, zebrali się na modlitwę uwielbienia i dziękczynną Mszę Świętą.
- Chcemy dziękować i modlić się, abyśmy w tym kościele mogli żyć miłością Ojca, w łasce Jezusa Chrystusa i zjednoczeni jako bracia i siostry dzięki Duchowi Świętemu - mówił ks. prał. Józef Oleszko, witając wszystkich kapłanów, którzy koncelebrowali uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem bp. Romana Pindla. Wokół ołtarza zgromadzili się liczni księża związani z parafią: pracujący tu w ciągu minionego 60-lecia, a także pochodzący stąd.
Nie zabrakło duszpasterza wojskowych, którzy przez lata w czterowiekowej świątyni gromadzili się na niedzielnych Mszach Świętych. W sobotnim świętowaniu uczestniczyli prawosławni wraz ze swym proboszczem ks. Mikołajem Dziewiatowskim, którzy od niedawna spotykają się tu w soboty raz w miesiącu na nabożeństwach prawosławnych.
W homilii bp Pindel wspominał byłych proboszczów: ks. Józefa Koterlę, ks. Stanisława Dyrdę i ks. Andrzeja Sapińskiego, a także pierwszego wikarego, dzisiejszego biskupa seniora Janusza Zimniaka. - Dziś dziękujemy także za ks. Józefa, obecnego proboszcza, którego gorliwa działalność rozciąga się daleko poza obowiązki proboszcza - mówił bp Pindel.
Jak dodawał, znacznie dłuższa niż dzieje parafii jest historia kościoła, zbudowanego przez protestantów, później przekazanego katolikom, służącego jako kościół dla wojskowych, a ostatnio także prawosławnych.
- Przebudowywany wielokrotnie, zachował dobry klimat do modlitwy, prostotę i swoiste piękno. Ten kościół jest wizytówką parafii – i to bardzo dobrą - podkreślał bp Pindel. Wskazywał też na znaczenie wspólnoty parafialnej, dzięki której chrześcijanin może duchowo wzrastać, owocować. I tego wzrostu życzył parafii jubilatce.
Do jubileuszowych gratulacji dołączyły delegacje działającego przy parafii stowarzyszenia osób niepełnosprawnych "Serce dla Serca" i katolickiego przedszkola "Serduszko". Niepełnosprawne dzieci wręczyły też bp. Pindlowi order "Serce Dziecka", przyznawany za wspieranie osób specjalnej troski.
Jak przypominał z uśmiechem ks. prał. Oleszko, w świątyni zebrało się tym razem aż troje jubilatów: oprócz wspólnoty parafialnej swoje 60. urodziny obchodzą w tym roku także: bp Roman Pindel i proboszcz ks. prał. Józef Oleszko.

60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia 60-latka pełna życia

Festyn parafialny Festyn parafialny Festyn parafialny Festyn parafialny Festyn parafialny Festyn parafialny Festyn parafialny Festyn parafialny Festyn parafialny Festyn parafialny Festyn parafialny

Wołanie do Pana Boga

Wspólnota „Nowy Lud” przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 29 gości 

Logowanie