Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Różaniec

Myśli o różańcu
Różańcem twoim możesz stworzyć dzieje.

Czytaj więcej

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Najświętszy Sakrament
wystawiony w kaplicy bocznej
po Mszy św. porannej

Czytaj więcej

Wtorek, 23 stycznia 2018 roku        

Droga Krzyżowa ulicami Bielska-Białej

Zaproszenie na Drogę Krzyżową
z kościoła Świętej Trójcy
przez parafię Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
do Katedry św. Mikołaja
w piątek, 30 marca 2012 r. o godz. 18.00


Drodzy Bracia i Siostry
Wierni bielskich parafii!


W czasie Wielkiego Postu gromadzimy się przy Krzyżu Chrystusa, który jest szczególnym znakiem naszej wiary. Kontemplujemy cierpiące oblicze Sługi Jahwe, aby w nim odkryć prawdę jak bardzo jesteśmy przez Boga miłowani. „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3, 16).
W czasie pamiętnego spotkania 22 maja 1995 r. w Skoczowie pod Krzyżem na Kaplicówce  Błogosławiony Jan Paweł II pytał – czy można być obojętnym wobec takiego dowodu miłości?  Dwa lata później 6 czerwca 1997 r. u stóp Krzyża na Giewoncie prosił: „ nie wstydźcie się tego krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu rodzinnym czy społecznym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych i szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie. Niech przypomina nam o miłości Boga do człowieka, która w krzyżu znalazła swój najgłębszy wyraz”.
Zapraszam Was – Drogie Siostry i Drodzy Bracia, młodzi i starsi do wspólnej modlitwy w czasie drogi krzyżowej w piątek, 30 marca br. Wyruszymy sprzed kościoła Trójcy Przenajświętszej o godz. 18.00. W drodze do katedry św. Mikołaja pójdziemy ulicami (Sobieskiego, Plac Zwycięstwa, Browarną, Cieszyńską, NMP Królowej Polski, Sikornik, Zdrojową i znowu Cieszyńską).  Złożymy publiczne wyznanie wiary w Jezusa Chrystusa i powierzymy Bogu wszystkie nasze intencje. W sposób szczególny chcemy dziękować Bogu za dwadzieścia lat istnienia naszej diecezji.
Niech udział w tej modlitwie umocni nas w wierze i wzajemnej jedności, pomoże nam wszystkim dobrze przygotować się do przeżycia tajemnic naszej wiary i świętowania Zmartwychwstania Pańskiego.
Zapraszając do wspólnej modlitwy
w czasie drogi krzyżowej
z serca Wam błogosławię
biskup Tadeusz Rakoczy

Wołanie do Pana Boga

Wspólnota „Nowy Lud” przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 56 gości 

Logowanie