Niedziela, 22 kwietnia 2018 roku        

Ogłoszenia duszpasterskie

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.04.2018 r.
NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

  • Dziś przypada czwarta niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela Dobrego Pasterza. Gościmy w naszej wspólnocie kleryków  Seminarium Duchownego w Krakowie. Diakonowi Jakubowi Musurowi dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże. Wspierajmy naszymi modlitwami powołanych do służby w Kościele oraz prośmy o nowe powołania, także z naszej wspólnoty parafialnej. Niech ta intencja będzie nam szczególnie bliska w rozpoczętym Tygodniu Modlitw o powołania do służby w Kościele.
  • Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej od poniedziałku do soboty po zakończeniu porannej Mszy św. do wieczornego nabożeństwa.
  • W poniedziałek, 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz wikariusz – ks. Wojciech. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w niedzielę, 29 kwietnia o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  • W środę, 25 kwietnia przypada święto św. Marka, ewangelisty.
  • W czwartek, 26 kwietnia w czasie Mszy św. o godz. 17.00 Ks. Biskup senior Tadeusz Rakoczy udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży, która uczestniczy w spotkaniach formacyjnych przy naszym kościele. Kandydatów do bierzmowania polecamy modlitwie całej wspólnoty parafialnej.
  • Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie nabożeństw odprawianych w naszym kościele. W środę o godz. 17.45 odprawiamy nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek o godz. 17.45 odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego; zaś w sobotę o godz. 17.30 – modlitwę różańcową prosząc o pokój na całym świecie.
  • Kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu będzie otwarta w poniedziałek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej; w środę od 10.00 do 12.00; w piątek od 10.00 do 12.00 i po Mszy św. wieczornej. W czwartek z racji uroczystości bierzmowania w naszej parafii kancelaria będzie nieczynna.
  • Dziękujemy za złożone w czasie Mszy św. ofiary przeznaczone na Seminarium Duchowne; za tydzień niedzielna składka będzie na potrzeby naszej diecezji.
  • Trwają prace związane z remontem placu kościelnego. Zostaną wykonane bezpieczne trakty komunikacyjne do drzwi wejściowych oraz droga procesyjna przy Krzyżu Misyjnym. Stary kamień zostanie w pewnych fragmentach na nowo ułożony. Aktualnie do kościoła można wejść przez Kaplicę Matki Bożej Częstochowskiej oraz tylnymi drzwiami od str. ul. Listopadowej. Prosimy o cierpliwość i zachowanie ostrożności w ciągu trwania remontu. Dziękujemy także z całego serca tym, którzy materialnie wspierają tę inwestycję. Będzie to nasz dar na 60 lecie parafii Trójcy Przenajświętszej. Główne uroczystości tego Jubileuszu planowane są na niedzielę, 17 czerwca br.
  • Zachęcamy do lektury czasopism katolickich oraz naszej gazetki Credo.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.04.2018 r.

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

 

Dziś przypada czwarta niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela Dobrego Pasterza. Gościmy w naszej wspólnocie kleryków Seminarium Duchownego w Krakowie. Diakonowi Jakubowi Musurowi dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże. Wspierajmy naszymi modlitwami powołanych do służby w Kościele oraz prośmy o nowe powołania, także z naszej wspólnoty parafialnej. Niech ta intencja będzie nam szczególnie bliska w rozpoczętym Tygodniu Modlitw o powołania do służby w Kościele.

Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej od poniedziałku do soboty po zakończeniu porannej Mszy św. do wieczornego nabożeństwa.

W poniedziałek, 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz wikariusz – ks. Wojciech. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w niedzielę, 29 kwietnia o godz. 12.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W środę, 25 kwietnia przypada święto św. Marka, ewangelisty.

W czwartek, 26 kwietnia w czasie Mszy św. o godz. 17.00 Ks. Biskup senior Tadeusz Rakoczy udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży, która uczestniczy w spotkaniach formacyjnych przy naszym kościele. Kandydatów do bierzmowania polecamy modlitwie całej wspólnoty parafialnej.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie nabożeństw odprawianych w naszym kościele. W środę o godz. 17.45 odprawiamy nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek o godz. 17.45 odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego; zaś w sobotę o godz. 17.30 – modlitwę różańcową prosząc o pokój na całym świecie.

Kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu będzie otwarta w poniedziałek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej; w środę od 10.00 do 12.00; w piątek od 10.00 do 12.00 i po Mszy św. wieczornej. W czwartek z racji uroczystości bierzmowania w naszej parafii kancelaria będzie nieczynna.

Dziękujemy za złożone w czasie Mszy św. ofiary przeznaczone na Seminarium Duchowne; za tydzień niedzielna składka będzie na potrzeby naszej diecezji.

Trwają prace związane z remontem placu kościelnego. Zostaną wykonane bezpieczne trakty komunikacyjne do drzwi wejściowych oraz droga procesyjna przy Krzyżu Misyjnym. Stary kamień zostanie w pewnych fragmentach na nowo ułożony. Aktualnie do kościoła można wejść przez Kaplicę Matki Bożej Częstochowskiej oraz tylnymi drzwiami od str. ul. Listopadowej. Prosimy o cierpliwość i zachowanie ostrożności w ciągu trwania remontu. Dziękujemy także z całego serca tym, którzy materialnie wspierają tę inwestycję. Będzie to nasz dar na 60 lecie parafii Trójcy Przenajświętszej. Główne uroczystości tego Jubileuszu planowane są na niedzielę, 17 czerwca br.

Zachęcamy do lektury czasopism katolickich oraz naszej gazetki Credo.

 

 

Wołanie do Pana Boga

Wspólnota „Nowy Lud” przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Logowanie