Poniedziałek, 14 października 2019 roku        

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
13.10.2019 r.
DZIEŃ PAPIESKI
 • Dziś po raz dziewiętnasty obchodzimy Dzień Papieski. Przy wyjściu z kościoła ofiarą do puszek wspieramy fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
 • Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty po zakończeniu porannej Mszy św. do wieczornego nabożeństwa.
 • Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie nabożeństw różańcowych, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30. W tym miesiącu w sposób szczególny pamiętajmy w modlitwie o intencjach misyjnych.
 • Liturgiczne obchody tygodnia: we wtorek, 15 października – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to zarazem Dzień Dziecka utraconego; w środę – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej; w czwartek – Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w piątek – święto Św. Łukasza, ewangelisty. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji trzeciego piątku miesiąca.
 • We wtorek, 15 października w naszym kościele odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Msza św. o godz. 18.00; po niej o godz. 18.45 spotkanie modlitewne i formacyjne.
 • Kancelaria parafialna w najbliższym tygodniu będzie otwarta w poniedziałek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej; w środę od 10.00 do 12.00; w czwartek od godz. 17.00 do 19.00; w piątek od 10.00 do 12.00 i po Mszy św. wieczornej.
 • Dziękujemy za złożone w czasie Mszy św. ofiary przeznaczone na potrzeby diecezji. Za tydzień  niedzielna składka będzie zbierana potrzeby naszej parafii.
 • Klub Inteligencji Katolickiej w Bielsku-Białej organizuje XXXIV Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w dniach od 13 do 19 października. Szczegółowy program znajduje się na afiszach, w broszurkach, a także na stronie internetowej KIK-u. W naszym kościele odbędzie się koncert w poniedziałek, 14 października po Mszy św. wieczornej. W programie utwory m.in. Chopina, Paderewskiego, Wieniawskiego. Recytowana będzie poezja ks. Jana Twardowskiego. Wykonawcami będą Marcin Hałat – skrzypce; Michał Korzistka – instrumenty klawiszowe; Grażyna Durlow – prowadzenie i recytacja.
 • W przyszłą niedzielę, 20 października będziemy obchodzić w całym Kościele Światowy Dzień Misyjny. Słowo Boże w ciągu całej niedzieli będzie głosił Ks. Tomasz Zieliński ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Przed kościołem będzie można zakupić kalendarze misyjne i pamiątki z Afryki – wspomagając w ten sposób działalność SMA.
 • W parafii katedralnej Św. Mikołaja rozpocznie się cykl katechez przygotowujących dorosłych do bierzmowania. Pierwsze spotkanie i zapisy odbędą się w piątek, 25 października o godz. 19.00 w sali parafialnej przy ul. Schodowej 3.
 • Zachęcamy do lektury czasopism katolickich oraz naszej gazetki Credo.

Maluchy w dawnej plebanii

Poświęcenie siedziby przedszkola katolickiego

Logowanie