Wtorek, 23 stycznia 2018 roku        

Ogłoszenia duszpasterskie

III NIEDZIELA ZWYKŁA
21.01.2018


  • Dziś przypada 3 niedziela zwykła. Z Chrystusem i przez Chrystusa przyszło do nas królestwo Boże. On wzywa ludzi do nawrócenia i wiary, aby pewnie kroczyć Jego drogami.
  • Zapraszamy na dziecięce kolędowanie przy Żłóbku w naszym kościele, które rozpoczniemy dzisiaj o godz. 15.00. Niech piękne kolędy i pastorałki śpiewane przez dzieci będą modlitwą wdzięczności za narodzenie Syna Bożego. Zapraszamy na to spotkanie także Babcie i Dziadków, którym dzieci pragną podziękować za troskę o ich wiarę i wychowanie.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej będzie od poniedziałku do soboty po zakończeniu porannej Mszy św. do wieczornego nabożeństwa.
  • Trwa w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Prośmy, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili jedno.
  • W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne: w środę – wspomnienie Św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – święto Nawrócenia Św. Pawła, apostoła; w piątek – wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Islamu.
  • Zapraszamy do udziału w nabożeństwach, które odprawiamy w naszym kościele. W środę o godz. 17.45 odmówimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek o godz. 17.45 Koronkę do Bożego Miłosierdzia; zaś w sobotę o 17.30 odmówimy modlitwę różańcową prosząc o pokój na całym świecie.
  • W tym tygodniu kończą się odwiedziny duszpasterskie. Kolęda dodatkowa będzie dzisiaj od godz. 14.00. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy nas przyjęli w swoich domach za dar wspólnej modlitwy, rozmowy, gościnność i składane ofiary. Część z tych ofiar przeznaczymy na odnowienie ambony i obrazu Ukrzyżowania Pana Jezusa. Prace konserwatorskie nad tym XVIII – wiecznym obrazem trwają.
  • Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie otwarta w poniedziałek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej; w środę od godz. 10.00 do 12.00; w czwartek od 17.00 do 19.00; w piątek od 10.00 do 12.00 oraz bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
  • Dziękujemy za ofiary złożone w czasie Mszy św. przeznaczone na potrzeby naszej parafii. Zakupiliśmy 100 krzeseł konferencyjnych, z których mogą skorzystać różne grupy w czasie spotkań w górnych salach domu katechetycznego. Za tydzień niedziela składka będzie zbierana na Seminarium Duchowne.
  • Zachęcamy do lektury czasopism katolickich oraz naszej parafialnej gazetki Credo.

Wołanie do Pana Boga

Wspólnota „Nowy Lud” przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Logowanie