Parafia Trójcy Przenajświętszej

Rzymskokatolicka Parafia
Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej

Parafia została erygowana w 1958 roku.
43–300 Bielsko–Biała, ul. Sobieskiego 10a, tel. 33/812–56–57
konto: Bank Śląski 16105010701000002213144161

Więcej
Kościół Trójcy Przenajświętszej

Kościół Trójcy Przenajświętszej
wykonany z folii

PUrszula Wiśnicka, artystka z naszej parafii, tworzy obrazy z folii samoprzylepnej. Jej dzieła to pejzaże, kwiaty i kompozycje ostatnio wykonała obraz naszego kościoła Trójcy Przenajświętszej.

Więcej
Różaniec

Myśli o różańcu
Różańcem twoim możesz stworzyć dzieje.

Czytaj więcej

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Najświętszy Sakrament
wystawiony w kaplicy bocznej
po Mszy św. porannej

Czytaj więcej

Sobota, 24 marca 2018 roku        

Maluchy w dawnej plebanii

Poświęcenie siedziby przedszkola katolickiego Biskup Tadeusz Rakoczy poświęcił 25 września nową siedzibę Przedszkola Katolickiego w Bielsku-Białej, prowadzonego przez Katolickie Stowarzyszenie Oświatowe.
Placówka ta działa obecnie w budynku, w którym jeszcze niedawno mieściła się plebania parafii Trójcy Przenajświętszej. – To przedszkole jest prologiem do katolickiej edukacji naszych dzieci. Tutaj, we współpracy z rodzinami, zdobywają one podstawy formacji duchowej – mówił podczas uroczystości Andrzej Sikora, prezes KSO. Podziękował wszystkim dobroczyńcom, sponsorom i przyjaciołom tej placówki za wsparcie i różnoraką pomoc w czasie remontu i adaptacji wnętrz dawnej plebanii. Wiele słów wdzięczności usłyszał też proboszcz parafii ks. kan. Józef Oleszko, który przygarnął przedszkolaki. – Dzięki życzliwości księdza i z Bożym błogosławieństwem rozpoczynamy nowy etap działalności naszego przedszkola – stwierdziła Wiesława Żuchowska dyrektor placówki.
– Niech to przedszkole dzięki łasce Ducha Świętego będzie domem błogosławieństwa i ogniskiem miłości – modlił się biskup Tadeusz Rakoczy, życząc maluchom Bożego błogosławieństwa i miłości najbliższych. – Niech wasz pobyt w tej placówce będzie czasem dobrej zabawy, połączonej ze wzrostem w łasce u Boga i ludzi. Niech kiedyś przyniesie dobre owoce – mówił biskup do przedszkolaków.

Wspólnota cywili i wojskowych

Bielska parafia Trójcy Przenajświętszej istnieje od pięćdziesięciu lat. Jednak ośmiokrotnie dłuższą, burzliwą i bogatą historię ma kościół, służący tej wspólnocie.

Kazania

Kazania proboszcza
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Posłuchaj

Komentarze liturgiczne
ks. Andrzeja Sapińskiego
1984-1998

Pobierz
Stronę przegląda teraz 5 gości 

Logowanie